Па́велъ, ра́бъ Иису́съ Христо́въ, зва́нъ апо́столъ, избра́нъ въ благовѣ́стiе Бо́жiе, е́же пре́жде обѣща́ проро́ки свои́ми въ писа́нiихъ святы́хъ, о Сы́нѣ свое́мъ, бы́вшемъ от сѣ́мене Дави́дова по пло́ти, нарече́ннѣмъ Сы́нѣ Бо́жiи въ си́лѣ, по Ду́ху святы́ни, изъ воскресе́нiя от ме́ртвыхъ, Иису́са Христа́ Го́спода на́шего, и́мже прiя́хомъ благода́ть и апо́столство въ послуша́нiе вѣ́ры во всѣ́хъ язы́цѣхъ, о и́мени его́, въ ни́хже есте́ и вы́, зва́ни Иису́су Христу́: всѣ́мъ су́щымъ въ ри́мѣ возлю́бленнымъ Бо́гу, зва́ннымъ святы́мъ: благода́ть ва́мъ и ми́ръ от Бо́га Отца́ на́шего, и Го́спода Иису́са Христа́.
Не хощý же не вѣ́дѣти вáмъ, брáтiе, я́ко мнóжицею восхотѣ́хъ прiити́ къ вáмъ, и возбранéнъ бы́хъ досéлѣ, да нѣ́кiй плóдъ имѣ́ю и въ вáсъ, я́коже и въ прóчихъ язы́цѣхъ. Е́ллиномъ же и вáрвавомъ, мýдрымъ же и неразýмнымъ дóлженъ éсмь: тáко éсть, éже по моемý усéрдiю и вáмъ сýщымъ въ ри́мѣ благовѣсти́ти. Не стыжýся бо благовѣствовáнiемъ Христóвымъ: си́ла бо Бóжiя éсть во спасéнiе вся́кому вѣ́рующему, Иудéови же прéжде и éллину. Прáвда бо Бóжiя въ нéмъ явля́ется от вѣ́ры въ вѣ́ру, я́коже éсть пи́сано: прáведный же от вѣ́ры жи́въ бýдетъ.
Павел, раб Иисуса Христа, призванный Апостол, избранный к благовестию Божию, которое Бог прежде обещал через пророков Своих, в святых писаниях, о Сыне Своем, Который родился от семени Давидова по плоти и открылся Сыном Божиим в силе, по духу святыни, через воскресение из мертвых, о Иисусе Христе Господе нашем, через Которого мы получили благодать и апостольство, чтобы во имя Его покорять вере все народы, между которыми находитесь и вы, призванные Иисусом Христом, — всем находящимся в Риме возлюбленным Божиим, призванным святым: благодать вам и мир от Бога Отца нашего и Господа Иисуса Христа.
Не хочу, братия, оставить вас в неведении, что я многократно намеревался прийти к вам (но встречал препятствия даже доныне), чтобы иметь некий плод и у вас, как и у прочих народов. Я должен и Еллинам и варварам, мудрецам и невеждам. Итак, что до меня, я готов благовествовать и вам, находящимся в Риме. Ибо я не стыжусь благовествования Христова, потому что оно есть сила Божия ко спасению всякому верующему, во-первых, Иудею, потом и Еллину. В нем открывается правда Божия от веры в веру, как написано: праведный верою жив будет.

Присоединяйтесь — мы покажем вам много интересного
Присоединяйтесь к ОК, чтобы подписаться на группу и комментировать публикации.
Нет комментариев