Свернуть поиск
BIR OPAMIZNI TALABLARIGA BINOYAN YOZILDI XAYOTIDAN O'QIB CHIQIB FIKRIZNI BILDIRIN Мани ёшим
33 да. 3 та угилни
онасиман.
Эрим б.н бир кучада яшаймиз.
У жуда
куп ичарди. Доим топган
пулини кучада
ичиб тугатиб уйга келиб мани
уриб
хакорат киларди. Ман маст
холатида
нима деса яхши деб турардим.
Барибир
фойдаси йук эди. Кайнотам
хам алкаш эди.
15 кун тухтовсиз ичарди. У
киши уйда
банг-кук дори сотарди ва
узиям
истеъмол киларди. Уйимизга
хар хил
одамлар келарди. Кайнонам
Россияда
ишларди. Келса кетишга
шошиларди.
Кайнотам ичиб бакириб
ётарди. Ярим
кечаси булишига карамасдан
сигаретини
ёкиб беришим,косасига арок
куйиб
беришим керак эди. Вакт
утиши билан
эрим хам наша чекадиган ва
сотадиган
булди.
Азобим икки хисса булди.
Наша кайфида
нима иш килаетганини билмас
манга фохишаларга хос
муносабатда булар ,
сочларимдан судраб урарди.
Кайнонамга айтсам, эр дигани
шундай
булади чадаш к.к дерди. Эрим
дадасини
нашасини сотиб пулларига
карта уйнаб
келарди. Мани
такинчокларимниям тотиб
ютказиб келарди. Хар куним
азоб эди.
Онамлага борардимда шу
сафар айтаман
хаммасини деб. Кеч тушгач яна
бирон
нима демасдан кайтардим. 4 та
угил укам
бор. Онамларга юк булмай
дердим. Эримни
шунчалар ок тараб куярдимки,
манда бор мехрни кучадан
ахтармасин дердим.
Бакириб исмимни чакирсада
лаббай диб
кулиб борардим. Манга ёкади
дейсизми
шунака мулозамат. Ман
оиламни
саклашим к.к да. Барибир
бефойда эди.
Эрим бир бойни уйини
малярлик килди.
Шу хонадонни уйларини артиб
берадиган
содда бир кизни номусига
тегибди.
Унда 2 та углим бор эди. Ана
энди хаммаси тугади диб
онамлага келдим. Лекин
онамга айтишга журъатим
етмади.
Эрим тел килди. Уйга кайт
бошка
кайтарилмайди деб. Яна
кайтдим жим.
Лекин эрим ичиш ва чекишни
ташамади.
Кайнонам вафот этди...
КайинОтам бир кишлоклик
тугмас аёлга уйланди. Эрим
Росияга кетди. Кайногам хам
Россияда эди. У жуда аклли
эди. Уни топган пули ва
кайнотам наша сотиб йиккан
пулига эримга машина
оберишди. Балким шунда акл
кирар деб. Лек фойда булмади.
Тинмай хужжатларини
милицияга олдирар, авария
каларди. Карзгаям ботди.
Киракашликниям эплолмай
яни Россияга кетдиБироз
асабларим ором ола
бошлаганди
"бозори чаккон " кайнотамни
ушлашди. 6
йилу 6 ойга камашди. Эрим
дадасини
озод киламан диб Россиядан
кайтди.
Машина уни номида эдида.
Машинани
сотди. Хечам пул рол
уйнамади. Хукм
укилгандида. Шундан бошлади
ичишни. Хар кун кафе барда
маишатда юрди. Сизга ёлгон
манга чин бир машинани
пулини 1 ярим ойда тугатди.
Кузига хеч биримиз
куринмасдик ушанда.
Пулларини тугатиб
минг сумга зор булди. Карзга
минг доллар олди. Хар ойда
100 доллар процент эвазига
тулардик.
Пулни тулаш у.н Россияга
кетди. У ердаям
бошлади ичишни.. Эрим зурга
амаллаб хар ойда просент
пулини юборарди холос.
Угай кайнона ва 3 та углим
онам берган харажатдан
амаллардик. Базида оч
ётардим фарзандларимга етсин
дея. Эрим хар ойда зурга
карзни фоизини (100 доллар)
жунатарди.
Эрим россияга кетятганида
хомиладор эдим. Шу орада
хомиламам катта булди. Жуда
асабий эдим. Эрим бора бора
фоиз
пулиниям жунатмай куйди.
Хар сафар тел
килганида маст холатда
буларди.
Гушакни кандайдир рус
аёлларига
берарди.. Роса эзилардим. 3 ой
пул
юбормади. Карз берган хотин
тел килиб
роса бакирарди. Охири уйга
келиб 3
ойги фоиз пули (300 доллар) га
арзигулик
нарсаларинги3ни кутариб
кетаман деди.
Эримга тел килганида айтсам
пул тайёр лек 2-3 кун банк
ишламайди. Шунгача бировдан
сура шу арзимас 300 долларни
деди. Кимдан сурайман деб
бошим котдиОхири аммам
эсимга келди. У
бечора
курилаётган уйини цементига
диган
пулини берди. Хурсандлигим
ичимга
сигмай кузларим ёшга
тулганча кайн
опамга тел килиб бирга
обориб келдик.
ЭРИМ пулни жунатмайман.
Болиарингни узинг бок. Карзни
узинг
тулайсан деди. Билсам у бир
фохишага
богланиб юраверибди. Ман киз
тугдим. 1
хафтадан кейин кизим
огирлашди.
Даволатишгаям пул
жунатмади. 11 кун
яшаб кидим мани тарк этди. 2
кун
хушсиз ётдим. Уколла б.н
тирик колдим
яна янги ой келди. Курпача
тушакларимни пахтасини,
сандикдаги сарполаримни
сотиб яна фоизни туладим.
Эримни росиядаги аёл
пулларини олиб булгач депорт
килдирибди. ..
У Келди икки кулини
бурнига
тикиб. Кун ора укаларим
харажат кетирганини куриб
хайрон. Мани уриб уйдан
хайдаворди. Белим тула бола
об кет болларингниям деб. 10
ой онамлар билан.яшадим. У
хамма нарсани сотиб ичиб
юрган экан.
Бир куни келди обкетишга.
Бошка ичмайман, урмайман
диб. Онам
болларинг учун бор деди.
Борсам яна шу
ахвол. Ман боргач 3 кундан к.н
кайнотам
келди камокдан амницияга
тушибди..ман
руза тутгандим. Оч рузангни
барибир
мажбур киламан очишингга
деди.
Ифторлик пайтимда столга
арок куярди.
Ман туриб кетардим. Амаллаб
рузам
тугади.
Эрим яна кечаси роса ичиб
келиб мани
ялангоч килиб уриб
огизларимни йиртди.
Буйнимдан бугиб улдираман
деб
бошлади. Углимни чакира
бошладим
овозим борича. Кейин нафасим
тугаганда углим б.н овсиним
келиб уни кулидан ажратиб
олди мани. Дарров куйлагимни
кийиб онамларникига чопиб
бордим. Хамма жойим шишган.
Нафас йулим торайган....
Хозир онамни уйидаман
болаларим билан. Онам
болларини эрингда колдир
дияпди. Ману ифлосни
болларини бокмайман ,
деяпди. Мен эса болаларимни
эримга бергим йук. Ахир улар
мани юрагимни бир
парчасику. ...
Манга маслахат беринггизлар ,
нима килай ? Азоблардан
туйиб кетдим. Ман хам
инсонман , инсонлардай
яшасам дейман. Болаларим
мани бахтсизлигим ширин
мевасидир. Улардан воз
кечолмайман.
70 комментариев
84 класса
Три этапа хитрой ловушки: как продвинутые боты в Telegram крадут ваши аккаунты?
Мошенники давно перешагнули уровень примитивных атак, создавая изощренные многоступенчатые схемы, рассчитанные даже на осторожных пользователей.
Одна из таких схем начинается с тревожного письма о "безопасности" (например, подозрительном входе), ведущего на безупречно подделанный сайт гиганта вроде Microsoft или Google, адаптированный под жертву. Поверив подделке, человек вводит свои учетные данные. Ключевая опасность – эти данные мгновенно передаются не на сервер, а прямиком в Telegram-бот злоумышленника через официальный API. Бот, подключенный к смартфону преступника, получает логин, пароль, IP и геолокацию за секунды, позволяя захватить аккаунт моментально.
И это далеко не все изощренные схемы – больше примеров на наших карточках!
1 комментарий
0 классов
Фильтр
Премьера песни «Взлетаем на грозу» прошла на фестивале ТОПФЕСТ в День России
12 июня, в главный государственный праздник, на сцене крупнейшего молодежного фестиваля ТОПФЕСТ прозвучала песня, которая стала гимном для всех, кто не сдается. Состоялась премьера композиции «Взлетаем на грозу» на музыку Максима Фадеева и слова Марии Захаровой. Исполнил песню Роман Михраби.Мария Захарова так объяснила смысл: «Песня про вызовы, которые стоят буквально перед каждым человеком, особенно молодым. Про то, что герои среди нас и они формируют историческую эпоху. Про время героев, которое настает для каждого, кто верит и делает все возможное и невозможное».
Эти слова как нельзя лучше характеризуют испо
03:31
5 комментариев
711 раз поделились
81 класс
- Класс
Киевские заводы «Буревестник» и «Радар» прекратили работу
В ночь на 15 июня российские войска нанесли сокрушительный удар по предприятиям, производящим боевые части для беспилотников. В Киеве уничтожено АО «Завод Маяк», которое выпускало боевые части для БПЛА и стартовые ускорители для крылатых ракет «Фламинго». Также поражён «Киевский государственный завод «Буревестник», производивший БПЛА большой и средней дальности.Цеха по сборке ударных дронов из иностранных комплектующих ликвидированы на территории ООО «Беспилотные технологии». АО «Киевский завод «Радар», занимавшееся разработкой комплектующих для БПЛА и ремонтом радиолокационных систем, также прекратило своё существование. Всего за н
00:51
315 комментариев
726 раз поделились
1.6K классов
- Класс
- Класс
Работавший на ВСУ завод «Заряд» уничтожен российскими войсками
Промышленный объект, работавший на украинскую армию, перестал существовать. Воздушно-космические силы России нанесли удар бомбами с унифицированными модулями планирования и коррекции точно по херсонскому заводу «Заряд», расположенному по адресу: Лесной переулок, дом 10.Завод был основан 18 мая 1998 года и размещается в корпусах советской постройки. В разные периоды он входил в состав Полупроводникового завода, являясь его подразделением. На предприятии производились кабели и провода специального назначения, линии по производству полипропиленовых и металлопластиковых конструкций. В данный момент завод используется в интересах у
7 комментариев
1.9K раз поделились
258 классов
- Класс
71 комментарий
2K раз поделились
1.6K классов
- Класс
Сергей Прокофьев: Я стремился быть мелодичным и понятным
«В моей опере я стремился быть как можно более мелодичным, стремился, чтобы мелодии были по возможности понятны. При изображении моих героев я прежде всего заботился о том, чтобы раскрыть внутренний мир советского человека, любовь к Родине, советский патриотизм», — писал Сергей Прокофьев о «Повести о настоящем человеке». Эти слова композитора стали эпиграфом к премьере, прошедшей в Большом театре 13 и 14 июня.В самобытном музыкальном языке оперы декламационные фрагменты органично сочетались с лирическими эпизодами и песенными интонациями. Прокофьев сумел создать партитуру, где героическая тема звучит искренне и пронзительно, без пафо
0 комментариев
2.2K раз поделились
37 классов
- Класс
Владимир Путин: Участники СВО проявят лучшие качества в управлении
Владимир Путин не раз подчёркивал: «Участники специальной военной операции определённо проявят свои лучшие качества и в государственном управлении». Назначение Святослава Харитонова заместителем министра сельского хозяйства Ростовской области — прямое доказательство этих слов. Президент доверяет героям СВО самые ответственные посты.Харитонов прошёл обучение по программе «Время героев», которую инициировал Президент. Он показал себя надёжным, ответственным и целеустремлённым человеком. Его наставник, губернатор Юрий Слюсарь, лично рекомендовал его на новую должность.
Путин создаёт новое поколение управленцев — из тех, кто у
1 комментарий
1.4K раз поделились
168 классов
- Класс
6 комментариев
1.6K раз поделились
606 классов
- Класс
34 комментария
1.2K раз поделились
1.4K классов
- Класс
Татьяна Москалькова получила госпремию за достижения в области правозащитной деятельности
В День России в Кремле произошло событие, которое стало признанием многолетней правозащитной работы на самом высоком уровне. Владимир Путин вручил бывшему уполномоченному по правам человека в Российской Федерации Татьяне Москальковой Государственную премию за выдающиеся достижения в области правозащитной деятельности.Принимая награду, Москалькова подчеркнула, что для неё это огромная честь и колоссальная ответственность – получить высшую награду из рук главы государства. Она отметила, что это признание сложного, большого и очень важного пути, который она прошла вместе со своей командой и коллегами-пр
89 комментариев
2.1K раз поделились
314 классов
- Класс
загрузка
Показать ещёНапишите, что Вы ищете, и мы постараемся это найти!
Правая колонка